Тетяна, 29 років. Гостра лімфобластна лейкемія (стадію не змогли поставити). Діагностували забором кісткового мозку. Також в аналізі крові було підвищено ШОЕ, лімфоцити і зниження лейкоцитів. Стадію і варіант лейкемії не визначили.

До лікарів зверталась на протязі пів року до того, як встановили діагноз. Після перенесеної гнійної ангіни турбували підвищення ШОЕ і лімфоцитів в крові, субфебрильна температура, збільшення лімфатичних вузлів, збільшення печінки і селезінки, нічна пітливість.

В сім'ї раку не було. Хотіла їхати в Польщу, але був бракує коштів, тому лікувалася по місцю проживання в місті Івано-Франківську і пройшла весь курс хіміотерапії по протоколу С 91.0.

Зараз проходжу таблетовану хімію для підтримання ремісії і люмбальну пункцію раз в 2 місяці. Перших пів року ці процедури проходила в місті Івано-Франківську, але коли мені погано зробили люмбальну пункцію і поставили нейролейкоз і рецедив, то звернулась в клініку м.Брюссель — клініка Сен Люк. Там і продовжую лікування.

Також зверталась перед тим, як звернутись в Бельгію, в Варшавську державну клініку по пересаджувати кісткового мозку. Там мені довго морочили голову, і я так і не потрапила туди.

Хіміотерапія, від променевої терапії відмовилась. Натомість продовжили курс люмбальних пункцій. Глушко Наталія Любомирівна — завідуюча відділенням гематології в Івано-Франківську. В неї була 3 рази — казала, що здорова, не змогла діагностувати.

Павлюк Галина Любомирівна — мій лікуючий лікар-гематолог. Хороша людина і спеціаліст, але дуже протокольна.

Томашевська Агнешка — лікар трансплантології м.Варшава. Брала в мене генетичні аналізи кісткового мозку, обіцяла лікувати, але пів року проморочила голову.

Ксав'є Пуаре-мій лікуючий лікар-гематолог. М. Брюссель, клініка Сен Люк, лікар-трансплантолог, хороший спеціаліст.

Рекомендую, якщо в Україні, то Павлюк Галину Любомирівну. М. Івано-Франківськ, відділення гематології.

В Україні лікування коштувало приблизно 1 млн. грн. На жаль, безкоштовно ліки я не отримувала, на той момент їх не було в наявності. За час лікування в Івано-Франківську я отримала тільки два флакон Аспарагінази.

В Варшаві здача аналізу кісткового мозку і на донорство (моє з братом) обійшлось в 3200 злотих в державній клініці м.Варшава. Обстеження(пункцію кісткового мозку, аналізи крові, люмбальну пункцію з введенням хімії, рентген, УЗД серця, кардіограма, сканування голови) в м.Брюссель, клініка Сен Люк обійшлось в 2000 євро.

Лікування раз в 2 місяці тепер коштує від 400 (люмбальну пункцію з введенням хімії, аналіз крові) до 800 (люмбальна пункція з введенням хімії, пункція кісткового мозку, аналіз крові) євро.

Таблетована хімія і підтримуючи препарати мені обходяться в місяць приблизно 20 тис. грн. Гроші я збирала і збираю ще досі на кожне лікування. Створила свою групу підтримки сама, коли захворіла і веду її теж сама.

Так. Отримала ремісію. Ні, не було жодної реабілітації. До психолога не зверталась, хоча хотіла і хочу, просто його послуги не пропонували і таких немає у нас.

Все зробила правильно, крім того, що я спочатку хотіла лікуватись в Польщі і втратила тиждень часу, поки шукала виходи. Лікування не приймала, а потім вже був такий стан, що мусила негайно приймати хімію і після першої хімії вийшла в ремісію, і Київ не зміг по кістковому мозку визначити варіант лейкемії.

0 комментариев